Calineczka

Wraz z Calineczką udamy się w niezapomnianą muzyczną podróż, usłyszymy o czym śpiewa ropucha, zamienimy się w motyle, poznamy rodzinę chrabąszczy, uwijemy pajęczynę z zaprzyjaźnionym pająkiem, odwiedzimy dom myszki, spotkamy kreta, a na zakończenie wraz z jaskółką przeniesiemy się do magicznej kwiecistej krainy.

Kopciuszek

Z Kopciuszkiem udamy się na bal. Uszyjemy jej piękną suknię, wystroimy się w kolorowe stroje, przebrany groch posłuży nam do stworzenia muzyki, a na zakończenie odszukamy właścicielkę złotego pantofelka.

Bajka o rybaku i złotej rybce

Poznamy Złotą Rybkę, która nie tylko spełnia życzenia, ale wraz z rybakiem zabierze nas w niezapomnianą morską przygodę. Usłyszymy jak grają morski fale, jak śpiewają syreny, a na zakończenie odpłyniemy w głębię morza jako kolorowe rybki.

Piotruś Pan

Niesamowita muzyczna przygoda czeka nas razem z Piotrusiem Panem i jego przyjaciółmi. Pofruniemy między chmurami, spotkamy przyjaznego śpiewającego krokodyla, przeżyjemy niezwykłe spotkanie z piratami oraz poznamy wyjątkową muzykę Indian.

Czerwony Kapturek

Z Czerwonym Kapturkiem udamy się na wyprawę po lesie. Zatańczymy wraz z drzewami, doświadczymy muzyki ptaków, a z pozornie niebezpiecznej sytuacji ze spotkania z wilkiem, zostaniemy uratowani przez gajowego, z którym wspólnie „zjemy” pyszne smakołyki.

Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków

Królewna Śnieżka, opuszczając swój zamek, zabierze nas na wyprawę przez las. Odwiedzimy wyjątkowy dom krasnoludków i poznamy, na czym polega ich pracowite, pełna radości i muzyki życie. A na zakończenie uwolnimy Śnieżkę od złego zaklęcia.

Królowa Śniegu

To magiczna opowieść o dwójce dzieci, które podczas swojej wyprawy poznały Królową Śniegu. Wspólnie z nimi udamy się w muzyczny świat zimy, mrozu i śniegowych kul, a na koniec roztopimy muzyką zimne serce Królowej.

Alicja w Krainie Czarów

Alicja zabierze nas do swojego wyjątkowego świata po drugiej stronie lustra – poznamy niezwykłego Kapelusznika, kota i królika, będziemy muzykować w czarodziejskim ogrodzie, a do wspólnej zabawy zabiorą nas magiczne karty Królowej Kier.

Cykl zaprasza do wspólnego poznawania treści bajki w sposób twórczy i aktywny. W trakcie muzycznej przygody, dzieci wcielają się w różne role, tworzą elementy scenografii, warstwę muzyczną, odzwierciedlając tym samym świat ukazany w bajce.

Szczegóły współpracy:

  • Spotkanie przewiduje jeden wybrany scenariusz, indywidualnie ustalany.
  • Czas trwania: ok. 50 – 60 min.
  • Ilość miejsc na zajęciach – do 25 osób ( w przypadku spotkań familijnych – do 30 dzieci).
  • „Ence – pence” zapewnia wszelkie materiały wykorzystywane na zajęciach oraz dysponuje niezbędnym sprzętem audio.

Możliwe formy zajęć:

  • zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych,
  • zajęcia familijne – w domach kultury, świetlicach, rodzinnych klubokawiarniach i innych miejscach przyjaznym dzieciom i rodzinom,
  • zajęcia okazjonalne – w placówkach oświatowych, ośrodkach kultury, muzeach, bibliotekach i wszystkich miejscach zainteresowanych ubogaceniem swojej oferty.