Kinga Bobienko

Kinga Bobienko

Muzyk, pedagog Akademia Muzyczna im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi
Manager kultury Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

„Ence-pence” to kontynuacja dotychczasowych doświadczeń, to wynik fascynacji światem wyobraźni, miłości do muzyki, tworzenia i działania oraz chęci pobudzania dziecięcej kreatywności, która odpowiednio stymulowana, potrafi zabrać w niezapomnianą podróż.

Autorką zajęć “ence-pence” jest Kinga Bobienko - muzyk, pedagog, absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów dla Menedżerów Kultury na SGH w Warszawie. Swoją wiedzę z zakresu Metody Rytmiki zgłębiała na licznych kursach w Polsce i za granicą, m.in. w Wiedniu, Genewie, czy też w Hellerau.. Ukończyła także Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny Tańca Współczesnego w Łodzi.

Od kilkunastu lat pracuje jako nauczyciel rytmiki i zajęć muzycznych w różnych placówkach edukacyjnych. Podczas swojej pracy pedagogicznej zetknęła się między innymi z metodą Marii Montessori, co wpłynęło na jej dużą świadomość w rozumieniu edukacji dziecka. W czasie studiów doświadczyła także metody dramy, na której oparła swoją pracę dyplomową i do dziś wykorzystuje zdobytą wiedzę podczas swoich „przedstawień”, wcielając się w różne postaci i zachęcając do tego swoich odbiorców. Tworzy spektakle dziecięce, brała udział w projekcie „Lato w teatrze” w Radomiu oraz prowadziła dziecięcy Zespół MODERN, tworzący performatywne działania, oparte na współczesnych formach wyrazu artystycznego. Należy do Zespołu Gałgan, gdzie pisze i wykonuje własne piosenki dla dzieci. Tworzy edukacyjne spotkania dla najmłodszych pt. „Poranki Muzyczne“ oraz prowadzi familijny cykl “Wkręć się w muzykowanie” w Kuźni Artystycznej w Radomiu.

Jest współzałożycielem i prezesem Fundacji Pole do popisu, która wspiera artystów i organizuje różne wydarzenia artystyczne, m.in. cykl koncertów „Granie na dywanie” oraz Festiwal Folkobranie w Kozienicach.